What's happening?

Video Sources 38 Views Report Error

  • Watch traileryoutube.com
Civil War film

Civil War film

Wkrótce skończy się świat, który znamy.Apr. 10, 2024United Kingdom109 Min.R
Your rating: 0
9 1 vote

Synopsis

VODhit to platforma streamingowa, która oferuje szeroki wybór filmów online, w tym takie hity jak „Civil War”. Dzięki VODhit możesz łatwo i wygodnie oglądać filmy online bez konieczności opuszczania swojego domu

Streszczenie

Stany Zjednoczone stoją na krawędzi upadku, pogrążone w krwawej wojnie domowej. Sytuacja w kraju jest krytyczna, a przyszłość niepewna. Skorumpowany prezydent wzywa obywateli do walki przeciwko „sojuszowi z Florydy i zachodnim siłom Teksasu i Kalifornii”. W tym chaosie grupa dziennikarzy na czele z fotografką wojenną Lee (graną przez Kirsten Dunst) próbuje przedostać się do Waszyngtonu. Epicentrum dramatycznych wydarzeń jest ich celem, by tam przeprowadzić ostatni wywiad z prezydentem. Podróż ta nie będzie łatwa, gdyż sytuacja w kraju jest napięta, a dziennikarze muszą stawić czoła wielu niebezpieczeństwom. Jednak ich misja jest kluczowa dla ukazania prawdy o trwającym konflikcie, który dzieli naród na dwa przeciwstawne obozy. Podróż przez zniszczone miasta i pola bitew staje się nie tylko wyzwaniem fizycznym, ale także emocjonalnym i moralnym sprawdzianem dla całej grupy.

Bohaterowie

Lee jest doświadczoną fotografką wojenną, która pomimo początkowej niechęci, zostaje mentorką niedoświadczonej dziennikarki Jessie (Cailee Spaeny). Towarzyszą im inni dziennikarze, wszyscy zdesperowani, by dotrzeć do Białego Domu i uchwycić prawdę o trwającym konflikcie. Relacja między Lee a Jessie stanowi kluczowy wątek filmu, ukazując proces nawiązywania więzi i wzajemnego zaufania w obliczu zagrożenia. Ich różne doświadczenia i perspektywy sprawiają, że muszą znaleźć wspólny język, aby przetrwać tę niebezpieczną podróż. W miarę jak zbliżają się do celu, ich więź się zacieśnia, a determinacja rośnie, pomimo narastających przeciwności.

Narracja

Film przedstawia wojnę domową w USA jako starcie „białych idiotów, mężczyzn z południa” przeciwko „wspaniałym czarnym i kobietom”. Według narracji, „oczywiście wygra ameryka progresywna i mądra”. Taka uproszczona wizja konfliktu wzbudza kontrowersje i krytykę, gdyż wydaje się narzucać określoną perspektywę i dzielić społeczeństwo na dwa przeciwstawne obozy. Może to prowadzić do dalszej polaryzacji i eskalacji przemocy. Twórcy starają się ukazać głęboko zakorzenione podziały w amerykańskim społeczeństwie, które doprowadziły do wybuchu wojny domowej. Jednak ich sposób przedstawienia konfliktu jest przez niektórych postrzegany jako stronniczy i prowokacyjny.

Produkcja

„Civil War” to brytyjsko-amerykański dramat/akcja z 2024 roku w reżyserii Alexa Garlanda, trwający 109 minut. Obraz został nakręcony na długo przed przedstawionymi wydarzeniami, co wzbudziło spekulacje, że narracja mogła być sterowana przez sponsorów i planowana z wyprzedzeniem. Produkcja filmu wymagała dużych nakładów finansowych i logistycznych, a jego tematyka i przesłanie budzą wiele emocji i dyskusji. Twórcy musieli zmierzyć się z wyzwaniem realistycznego odwzorowania wojny domowej, co wymagało skrupulatnego planowania i dbałości o szczegóły. Efektem ich pracy jest obraz, który choć kontrowersyjny, z pewnością skłania do refleksji nad stanem amerykańskiego społeczeństwa.

Kontrowersje

Krytycy zarzucają filmowi uproszczoną i stronniczą narrację, dzielącą Amerykanów na „białych idiotów z południa” i „progresywnych, mądrych” przeciwników. Taka polaryzacja społeczeństwa budzi sprzeciw i oskarżenia o szerzenie nienawiści. Kontrowersje dotyczą również domniemanego finansowania przez „syjonistów”, co miało na celu przedstawienie z góry ustalonej wizji konfliktu. Debata wokół filmu odzwierciedla głębokie podziały i napięcia w amerykańskim społeczeństwie, które twórcy starali się uchwycić w swojej wizji. Jednak sposób, w jaki to zrobili, spotkał się z krytyką ze strony tych, którzy uważają, że film zamiast łagodzić konflikty, może je jeszcze bardziej zaogniać. Niezależnie od oceny, „Civil War” z pewnością wzbudził ożywioną dyskusję na temat przyszłości Stanów Zjednoczonych.

Oglądanie filmy online to wygodna forma rozrywki. Dostępność na żądanie, duży wybór tytułów i brak reklam sprawiają, że można swobodnie korzystać z różnorodnych produkcji filmowych na wielu urządzeniach, oszczędzając czas i pieniądze. Oglądaj film Civil War online.

Zobacz również inne filmy online.
Opis film „Civil War” na filmwebie.

Civil War film

Civil War film
Civil War film
Civil War film
Civil War film
Civil War film
Civil War film
Civil War film
Civil War film
Civil War film
Civil War film
Original title Civil War
IMDb Rating 7.5 176 votes

Director

Alex Garland
Director

Cast

Similar titles

Hit Man
Serce łowcy film
Istoty fantastyczne
Cena strachu film
Poprzednie życie
Challengers film
Shirley cały film
Przysięga Ireny film
The Old Oak film
Królestwo planety małp film online
Lato kiedy go zabrakło film
Rebel Moon – część 2: Zadająca rany

Leave a comment

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published

×
Kolejny użytownik..